Miejsce

Nauczanie oraz sprawowanie opieki powinno odbywać się w specjalnie zaprojektowanej przestrzeni.

Budynek przedszkola oraz jego wyposażenie powstaje jako projekt indywidualny “uszyty na miarę” specjalnie dla nas przy ścisłej współpracy z architektem. Spełnia wszelkie wymagania formalne i więcej – jest elementem realizacji naszej misji – pozwala zaspokoić swobodnie i bez przeszkód potrzeby dziecięcej ciekawości świata.

Przedszkole posiada przestronne, jasne sale zajęć z bezpośrednim dostępem do łazienki, dodatkowa salę zajęć ze specjalistami, przestrzeń administracyjną, pomocniczą oraz atrakcyjny plac zabaw.

Starannie dobieramy zabawki i pomoce dydaktyczne, by  jednocześnie uchronić dzieci przed stymulowaniem nadmiarem bodźców. Wyznajemy zasadę: mniej znaczy więcej.

Przestrzenie sal, jak i terenu wokół stają się wyjątkowym środowiskiem wychowania, dokonywania poznawczych, emocjonalnych i społecznych odkryć oraz radosnej zabawy. Meble, pomoce dydaktyczne i zabawki mają wszelkie wymagane atesty.

Plac Zabaw

To nasza druga, równie ważna sala nauki i miejsce niezwykłych przygód! Nasz przedszkolny plac wyposażony jest nie tylko w wysokiej jakości, atestowane sprzęty i zabawki, ale także w naturalne, pobudzające wyobraźnię elementy.

Uruchamiają one ciekawe, dziecięce scenariusze zabaw, ćwiczą motorykę małą i dużą oraz wciągają do zabawy także i naszych nauczycieli 🙂

Zajęcia

Ówka Łamigłowka, tak jak wszystkie dzieci, uwielbia czerpać ze swojej wyobraźni, śpiewać, tworzyć i malować.

Razem z naszymi przedszkolakami uważnie poznaje świat wokół i zasady nim kierujące podczas naszych licznych zajęć dodatkowych, których celem jest rozwijanie kluczowych kompetencji dzieci:

Myślenie operacyjne i skupienie

Dlaczego zachęcamy dzieci do samodzielnego rozwiązywania zagadek? Rozwijamy kluczowe kompetencje dziecka: myślenie operacyjne i skupienie. 

Myślenie operacyjne jest podstawą umiejętności rozwiązywania problemów i wpływa na rozwój inteligencji. Małe dzieci naturalnie tworzą logiczne reguły podczas obserwacji, bez instrukcji, kreatywnie rozwiązują zadania. 

Zajęcia:

 • Ówka otwiera świat – nauka drugiego języka obcego (obok j. angielskiego)
 • Ówki na tropie przygody – zajęcia przyrodnicze
 • W laboratorium Ówki – warsztaty naukowe
 • Ówka na talerzu – zajęcia kulinarne

Ciekawość i dociekliwość

Dlaczego poznajemy z dziećmi świat wokół nas? Rozwijamy kluczowe kompetencje dziecka: ciekawość i dociekliwość w poznawaniu świata oraz zdobywaniu odpowiedzi.

Czas swobodnego ruch na świeżym powietrzu pozwala dzieciom na eksperymenty i odkrycia. To istota naszej edukacji przyrodniczej. Dzieci najwięcej uczą się poprzez zabawę, która angażuje wszystkie zmysły.

Zajęcia:

 • Ówka otwiera świat – nauka drugiego języka obcego (obok j. angielskiego)
 • Ówki na tropie przygody – zajęcia przyrodnicze
 • W laboratorium Ówki – warsztaty naukowe
 • Ówka na talerzu – zajęcia kulinarne
 • Wędrówki Ówki – wycieczki krajoznawcze

Twórczość i kreatywność

Dlaczego zachęcamy dzieci do swobodnej twórczości? Rozwijamy kluczowe kompetencje Twojego dziecka: samodzielność i kreatywność.

Edukacja artystyczna wspomaga harmonijny rozwój dziecka. Możliwość swobodnej pracy twórczej pobudza wyobraźnię i umiejętność myślenia abstrakcyjnego.

Zajęcia:

 • Teatr Ówki – zajęcia teatralne
 • Kolory Ówki Malówki – sensoplatyka
 • Nutki Ówki – zajęcia umuzykalniające